Ezt olvasta már?


Hamarosan itt a kánikula! Te felkészültél?

Eljött a nyár. Bár a tavaszi esős és hideg napok után most még lelkesen süttetjük arcunkat a nap simogató sugaraival, hamar itt lesz az a pont, amikor szembesülünk azzal, hogy megfelelően felkészültünk-e a kánikula idejére is.

A forróság nem függ attól, hogy szorgos kis hangya voltál-e vagy csak tücsökként elmulattad az időt, mindenképp megérkezik.

“Mi a baj a forrósággal? Én imádom a meleget!”

 

Nagyon különbözünk abban, hogy mennyire viseljük jól vagy rosszul az adott hőmérsékletet. Aki szereti a meleget, az nyilván könnyebben viseli a kánikulát, míg az, aki kevésbé “meleg kompatibilis”, az már a kánikula előtt is szenvedhet. Az azonban biztos, hogy a hosszú távú forróság minden ember szervezetére kedvezőtlenül hat.

 

A kánikula idején az embereknek romlik a teljesítőképességük és csökken a koncentrációjuk. Gyakran a pihenésre is kedvezőtlenül hat a túl nagy meleg, és az álmot, alvást is megzavarhatja. Hosszabb távon nem csak a nagyobb kockázatot viselő korosztályok, az idősek és a kisgyerekek szervezetét viseli meg a túlságosan magas hőmérséklet, hanem minden egyes emberét. A kevesebb alvástól ráadásul ingerlékenyebbek, a melegtől fáradtabbak leszünk, s lassan már a legegyszerűbb dolgokat is nehezünkre esik megtenni.

Van megoldás!

 

Hogy mindezt a kedvezőtlen hatást elkerüljük, és szeretteink egészségét is megóvjuk, gondoskodnunk kell az otthonunk megóvásáról, nehogy az túlzott mértékben felmelegedjen. Alapvető, hogy - ha módunkban áll - biztosítsuk a megfelelő szigetelést, valamint a jól záródó és rendesen szigetelő nyílászárókat otthonunkban. Ezenfelül a megfelelő árnyékolástechnikával is sokat tehetünk annak érdekében, hogy a lakásunk, házunk kevésbé melegedjen fel.

 

Sajnos azonban ezek sem fogják megoldani a problémát, a több napon keresztül tartó hőség ezek ellenére is felmelegíti otthonunkat. A ventilátorok valójában nem hűtik a levegőt, a folyamatos erős légáramlat pedig súlyos gondokat okozhat az izmainknak, megfájdulhat tőle például a nyakunk, a vállunk. A párásítással pedig még ronthatunk is a hőérzetünkön.

 

Szerencsére a klímaberendezések képesek valódi megoldást nyújtani! Valóban hűtik a levegőt és tartósan is alacsonyan tartják a hőmérsékletet.

 

Válassz te is egy jó klímaberendezést a HűtésFűt.hu-tól! De hogyan? Kérj szaktanácsadást a szakértőktől, hiszen számos tényezőt kell számba venni a helyes választáshoz!

 

Fontos szempont, hogy az ingatlanod milyen tulajdonságokkal rendelkezik. Például hogy milyen a lakás tájolása, mekkora a területe és a magassága a hűteni kívánt helyiségnek, milyenek az ablakok, van-e szigetelés, esetleg van-e valamilyen légtechnika, amelyhez illenie kell. Gondolkodj el azon, hogy szeretnéd-e fűtésre is használni, hiszen a gázkazánokhoz képest akár 10-15%-kal is takarékosabb lehet, ha a klímaberendezéseddel fűtesz.

Fontos azt is átgondolnod, hogy milyen klíma illik abba a környezetbe, ahol használni szeretnéd, hiszen a klímaberendezés egy hosszú távú befektetés, amelyet sokáig fogsz még nézegetni és persze használni is a lakásban. Érdemes hát okosan választani!







0


Ön szerint esélyes a Tisza Párt a Fidesz leváltására?




0
0

hírek innen, onnan

Pusztító fegyverekkel érkezett meg az USA – Venezuela már 5000 rakétát emleget

Az Egyesült Államok és Venezuela között minden eddiginél feszültebbé vált a helyzet.

Különleges módszerrel nyírta ki gazdája a Suzuki Swiftet

A legtöbb ember eladja használt autóját, vagy ha már annyira rossz állapotban van, elviszi a vastelepre. Nem úgy, mint ez az amerikai férfi.

Luis Enrique a Nice elleni vereségekkel motiválja játékosait

A Paris Saint-Germain vezetőedzője a Nice elleni hazai mérkőzés előtt az ellenféllel szembeni gyenge hazai eredményekkel motiválta...

Már jóval több mint száz játékvezetőt eltiltottak a török fogadási botrány kapcsán

A Török Labdarúgó Szövetség (TFF) 149 játékvezetőt és asszisztenst függesztett fel a hétfőn kirobbant fogadási botrány kapcsán.

Azonnal kirúgta verekedő játékosát az NB I-es csapat

A meccs után nem sokkal érkezett a közlemény.

Sikeresen elindult a kínai Sencsou-21 űrmisszió

Kína 2003-ban indította el első emberes űrmisszióját, azóta már eurómilliárdokat fektetett be űrprogramjába, és tervei között...

A haldoklás tudománya - mi történik a szervezetben életünk utolsó pillanataiban?

A halál végső pillanatának megélése mindenki számára egyedi, de a biológiai folyamatok ismerete segíthet abban, hogy a búcsú emberibb,...

0

Sport

Jó hír a magyar futballszurkolóknak: még egy szurkolói repülő indul az idegenbeli vb-selejtező helyszínére

A nagy érdeklődésre való tekintettel újabb járatot indít a Wizz Air.

A 61 éves tulajdonos csereként beállt csapata kupameccsén

Mindig is szeretett a játékosok közelében lenni, most pedig pályára is lépett a kolozsvári klub tulajdonosa.

Cristiano Ronaldo 15 éves fia méregdrága luxusautóval ajándékozta meg magát

Nem akármilyen luxusautót vásárolt a portugál U16-os labdarúgó-válogatottban debütáló Cristiano Júnior.

Meglepő vereséget szenvedett a Puskás Akadémia

Péntek este egy mérkőzést rendeztek az NB III-ban. Az Északnyugati-csoportban a Bicske hazai pályán 1–0-ra legyőzte a Puskás Akadémia II-t.

„Mit pofázol?” – Dzsudzsáknak azt is le kellett nyelnie, amit pedig végképp nem akart

Kiderült, miért ért véget indulatosan a csütörtöki DVSC–Honvéd Magyar Kupa-mérkőzés.

Xabi Alonso elárulta, hogy mire számíthat Vinícius Júnior

A spanyol élvonalbeli Real Madrid vezetőedzője, Xabi Alonso a pénteki sajtótájékoztatón tisztázta a Vinícius Júnior körül kialakult helyzetet.

Ököllel ütötte arcon az egyik szurkolót a ZTE amerikai légiósa

Jericole Hellems megütött egy szurkolót a Kaposvár elleni meccs után.

Feczkó Tamás a Honvéd továbbjutása után: Aż első félidőben a Loki lemosott minket

A labdarúgó NB II-ben szereplő Honvéd csütörtök este kivívta a továbbjutást a Debrecen ellen, s a legjobb 16 közé jutott a Magyar Kupában.

Liverpool–Real Madrid: kiderült Xabi Alonso titkos terve Szoboszlaiék ellen

José Mourinho óta ő az első Real-edző, aki ezt meghúzza a BL-ben a Liverpool elleni rangadó előtt.

Eldőlt a Barcelona elleni el Clásicón balhézó sztár sorsa a Real Madridnál

A lecserélésekor saját edzőjével, a lefújás után az ellenfél klasszisával veszett össze.

Az MLSZ megbüntette az Újpestet a Fradi elleni meccs miatt

Szektorbüntetést kapott az Újpest.

Arne Slot a Liverpool sajtótájékoztatóján megkapta az utolsó kérdést, amit hallani akart

A sérültek állapota és Szoboszlai Dominik neve is elhangzott a holland edző Aston Villa elleni bajnokit megelőző beszédében.

0
0

Bulvár

Elképesztő kik bukkantak elő a Fidesz árnyékából, a Békemeneten buktak le

Újabb celebpárral bővült a Fidesz tábor, elképesztő kik vállalták fel politikai álláspontjukat.

Hatalmas bajban az RTL, azonnali műsorváltozást jelenthetnek be a rendőrség miatt

A celeb nem gondolta át tettét, hogy később akár kizárással is járhat.

Online megbeszélés közben bekapcsolva felejtette a kamerát a lány, a lehető legintimebb pillanatban "lesték meg" a kollégái

Bár senki sem kívánkozik vissza a koronavírus-járvány időszakába, most kicsit engedjünk a múlt csábításának, és idézzünk fel egy mérhetetlenül szórakoztató történetet a pandémia hajnaláról!

Katalin húga kitálalt: Pippa szerint a hercegné a padlóra került, nem bírja tovább a nyomást

Pippa Middleton most először beszélt nyíltan arról, mi zajlik valójában Katalin hercegné körül. A fiatalabb testvér szerint Katalin a királyi elvárások és a magánéleti terhek súlya alatt roskadozik, és már nem

Kapu Tibor űrhajós a Csillag Születik gyönyörű énekesnőjével állt össze

Kapu Tibor űrhajós ismét egy új oldalát mutatta meg.

Csodaszép az új magyar kutyafajta, amit alig 1 éve jegyeztek csak be

Vele együtt most már 10 magyar kutyafajtát tartanak számon hivatalosan is!

Még az OTP Bank is ledöbbent ezen a modern csaláson: tényleg tökéletesen van felépítve

Nem pihennek az internetes bűnözők, és ezt az OTP Bank is jól tudja. Most tényleg modern csalást vetettek be.

blogmorzsák

Egy igazi kincs: a méz

Érdemes beépíteni a mindennapokba, hiszen a méz előnyei messze túlmutatnak az ízén.

Honnan ered a felfázás kifejezés?

A baktériumok szerepét csak később ismerték fel.

0