Magyar-orosz - Orosz győzelem a Puskás Arénában
A magyar labdarúgó-válogatott 3-2-re kikapott Oroszországtól vasárnap a Puskás Arénában a Nemzetek Ligája második fordulójában.
A magyar válogatott 42 éve nyeretlen riválisával szemben, legutóbb 1978-ban a jogelőd Szovjetuniót győzte le.
A két kör után három ponttal álló magyarok a sorozat következő mérkőzését október 11-én Szerbiában játsszák, Marco Rossi szövetségi kapitány együttese ugyanakkor három nappal korábban Európa-bajnoki pótselejtezőn Bulgáriában lép pályára.
Nemzetek Ligája, B divízió, 3. csoport, 2. forduló:
Magyarország-Oroszország 2-3 (0-2)
----------------------------------
Puskás Aréna, zárt kapus, v.: Maurizio Mariani
gólszerzők: Sallai (62.), Nikolics (70.), illetve Mirancsuk (15.), Ozdojev (33.), Mário Fernandes (46.)
sárga lap: Sigér (42.), illetve Zobnyin (25.)
Magyarország
------------
Gulácsi Péter - Willi Orbán, Lang Ádám, Szalai Attila - Bese Barnabás, Sigér Dávid (Kalmár Zsolt, a szünetben), Nagy Ádám, Holender Filip - Szoboszlai Dominik (Cseri Tamás, 82.) - Sallai Roland, Szalai Ádám (Nikolics Nemanja, 67.)
Oroszország:
------------
Anton Sunyin - Mário Fernandes, Andrej Szemjonov, Georgij Dzsikija, Fjodor Kudrjasov - Magomed Ozdojev, Roman Zobnyin, Alekszej Ionov (Vjacseszlav Karavajev, 75.) - Anton Mirancsuk (Jurij Gazinszkij, 67.), Artyom Dzujba, Daler Kuzjajev (Jurij Zsirkov, 57.)
I. félidő:
----------
15. perc: hajszálpontos orosz akció futott végig a bal oldalon, a 16-os szélénél Kuzjajev kapott egy kiugratást, középre passzolt, Mirancsuk pedig Gulácsi támaszkodó lába mellett a kapu bal oldalába továbbított (0-1).
33. perc: egy élesen középre lőtt labdát a 11-es pontnál álló Szalai Ádám rosszul vett le, Szemjonov elpöckölt előle, amivel tökéletesen tálalt Ozdojev elé, aki könnyedén a jobb sarokba csavart (0-2).
II. félidő:
-----------
46. percben: egy bal oldali orosz beadást Dzjuba háttal a kapunak vett át az ötösön, higgadtan az érkező Mário Fernandes elé passzolt, akinek így csak a kapuba kellett továbbítani (0-3).
62. perc: szép magyar támadás végén Sallai kapott tökéletes indítást, egyedül lépett ki, és a pattogó labdát a kifutó orosz kapus fölött higgadtan átemelte (1-3).
70. perc: Szoboszlai ívelt lágyan a 16-os jobb oldalára, Bese megelőzte emberét, a túl oldalra fejelt, és a hosszún érkező Nikolics közvetlen közelről a léc alá lőtt (2-3).
Jól kezdett a magyar válogatott, de Szalai Attila óriási hibáját kis híján kihasználták az oroszok az 5. percben: egy indításra rendkívül rosszul helyezkedett a védő és még meg is botlott, így Anton Mirancsuk begyalogolhatott a kapuig, ám öt méterről mellé lőtt. Így sem kellett sokat várni a vendégek vezetésére, az első negyedóra végén a nem sokkal korábban hibázó Mirancsuk értékesítette ziccerét. A magyar csapat nem tört meg, több szép támadást vezetett Szoboszlai Dominik és Sallai Roland főszereplésével, előbbi láthatóan megkülönböztetett figyelmet kapott az orosz védőktől, akik többször is keményen odaléptek a Törökországban csodálatos szabadrúgás gólt szerző 19 éves középpályásnak.
Marco Rossi a szünetben a sárga lapos - ezzel a következő mérkőzést kihagyó - Sigér Dávid helyére Kalmár Zsoltot küldte pályára, de a középpályásnak még bemelegedni sem volt ideje amikor úgy tűnt, eldőlt a találkozó: mindössze 37 másodperc telt el, és Mário Fernandes betalált.
A háromgólos hátrány ellenére becsülettel támadott a magyar csapat és Sallai Roland remek emelésével - amelyet Kalmár tökéletes passza előzött meg - a 62. percben szépített. Nyolc perccel később pedig a csereként pályára lépő Nikolics Nemanja közeli találatával nyílttá tette a találkozót.
A 82. percben Cseri Tamás személyében újoncot is avatott a magyar válogatott, melynek tagjai a hajrában is hajtottak az egyenlítésért, de az eredmény nem változott.
Az eredménynek természetesen nem, a mutatott teljesítménynek viszont örült Marco Rossi, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya az oroszok elleni 3-2-es hazai vereséget követően.
"A srácoknak is elmondtam, hogy balszerencsések voltunk, de a teljesítménnyel elégedettek lehetünk" - mondta a Puskás Arénában, a Nemzetek Ligája második fordulójában rendezett vasárnapi összecsapást követően az olasz szakember. Hozzátette, gyakorlatilag minden statisztikai mutatóban felülmúlták riválisukat, ugyanakkor a futballt gólra játsszák, az oroszok pedig hármat is szereztek, ezek közül kettő is hasonló körülmények között, "időzítési problémák" miatt született.
Marco Rossi megjegyezte, az elmúlt két mérkőzésen bebizonyította a csapat, hogy Törökország és Oroszország válogatottjainak is méltó ellenfele tud lenni. Előbbi otthonában megérdemelt győzelmet aratott, a mostani összecsapáson pedig úgy kapott ki, hogy megérdemelte volna az egy pontot. Hozzátette, nem emlékszik olyan találkozóra az elmúlt évekből, amikor a magyar válogatott háromgólos hátrányból felállt volna. Megjegyezte, az elmúlt két mérkőzés legpozitívabb tapasztalata, hogy hosszú ideig támadószellemben futballozik a gárda és magasabban jegyzett csapatokkal szemben is kezdeményezőbb, agresszívabb játékot tud bemutatni. Ugyanakkor sokkal hatékonyabbnak kell lennie a csapatnak, nem fér bele, hogy öt-hat helyzetet elpuskázzon.
A bolgárok elleni Európa-bajnoki pótselejtezővel kapcsolatban azt mondta a szövetségi kapitány, "megvan az okunk arra, hogy optimisták legyünk"
Sztanyiszlav Csercseszov, az orosz válogatott szövetségi kapitánya elmondta, felkészültek a magyar csapatra, ezt jól mutatja, hogy hatvan percig nem volt problémájuk, utána viszont kiengedtek, amiért nagy árat fizettek. Hozzátette, a hajrában végrehajtott cserékkel sikerült rendezniük a sorokat, így pedig már nem engedték ki a kezükből a győzelmet. A szakember arról is beszélt, hogy nagyon tetszett neki a magyar csapat játéka, ráadásul sok új, fiatal játékos erősíti az együttest. Csercseszov azzal köszönt el az újságíróktól, bízik benne, hogy a két csapat esetleges következő mérkőzését itt a Puskás Arénában már nézők előtt rendezhetik meg. Hozzátette, egy telt házas összecsapáson talán más lett volna az eredmény.
Az első hazai gólt szerző Sallai Roland az MLSZ-nek azt mondta a találkozót követően, hogy bosszantják a kihagyott helyzetek, hiszen egy döntetlent kiharcolhattak volna. Hozzátette, úgy érzi, jó állapotban volt a csapat a legutóbbi két mérkőzésen, és sokat fejlődött.
Nikolics Nemanja közel három év után volt eredményes újra a válogatottban, de a vereség miatt nem lehetett elégedett: "Régen szereztem gólt a válogatottban, ami bosszantott. Persze minden gól fontos a számomra, de sajnálom, hogy ez a csapatnak nem hozott eredményt. Azt éreztem, hogy a játékban benne volt a harmadik gól is, sajnos ez nem sikerült, de úgy látom, készen állunk Bulgária ellen."
A válogatottban 32 évesen debütált Cseri Tamás, akit az OTP Bank Ligában az előző szezon legjobb játékosának választottak, kiemelte, hogy egy álma vált valóra.
"Minden játékosnak ez az álma, hogy bemutatkozhasson a válogatottban. Szerintem a csapat azt csinálta a pályán, amit a mester kért tőlünk, kis szerencse hiányzott. Az oroszok jobban fel tudtak ellenünk készülni, a törököket sikerült meglepnünk" - fogalmazott Cseri.
A magyarok a sorozat következő mérkőzését október 11-én Szerbiában játsszák, Marco Rossi együttese ugyanakkor három nappal korábban Európa-bajnoki pótselejtezőn Bulgáriában lép pályára.
hírek innen, onnan
Károly király megszólalt egészségi állapotáról – Így van most a brit uralkodó
A brit uralkodó közölte, hogy daganatos megbetegedése jövőre már kevesebb kezelést igényel az eddigieknél. III. Károly király a Channel...
Herendi Gábor új filmje túl van az első 100 ezer nézőn
A Szenvedélyes nők című film legújabb nézőszámával megerősíti Herendi Gábor pozícióját a legsikeresebb magyar filmrendezőként.
Autó csapódott szalagkorlátnak az M35-ösön
A sérült autó akadályozza a forgalmat.
Újabb királyi csontváz hullott ki a szekrényből: Zsófia svéd hercegné is kapcsolatban állt a szexuális bűnöző Epsteinnel
Zsófia hercegné annak idején modellként dolgozott, színészi babérokra tört, és egy ügynök hívta fel rá Jeffrey Epstein figyelmét.
Rákay Philip busómaszkban lépett színpadra a mohácsi DPK-gyűlésen
A legkisebb magyarnak nevezte a budapesten tüntető Magyar Pétert. A DPK-roadshow negyedik állomásán Orbán Viktor mellett Kocsis Máté is...
Mohácsnak is jut a háborúellenes DPK-ból – élőben Orbán újabb színpadra lépéséről
Ha szombat, akkor DPK. Ezúttal Mohácson próbál szavazatokat szerezni a miniszterelnök, aki mellett Kocsis Máté is színpadra lép majd.
Orbán Viktor megszólalt a Szőlő utcai ügyről: Még egy bűnöző fiatallal sem lehet úgy bánni, ahogy ez a fogvatartó bánt a fogvatartottal
A miniszterelnök azt is elmondta: a javítóintézetek felügyeletét azért adták át a büntetés-végrehajtási területnek, mert ott...
3000 forintos érme jelenik meg: így néz majd ki
Megmutatjuk, hogy néz majd ki a szokatlan névértékű forintérme.
Elárulta a diktátor, mit csináltak az észak-koreai katonák Oroszországban
Hivatalos ünnepségen fogadta Kim Dzsongun az Oroszországból hazatérő észak-koreai katonákat, és elárulta, mi volt a küldetésük.
5 anyagtípus, ami nemcsak stílusos, hanem meleg is
A következőkben bemutatunk öt anyagot, amelyek egyszerre garantálják a stílust és a meleget, hogy komfortosan érezhesd magad a hideg...
Országos razzia indul a jövő héten az utakon: ezt kiemelten fogják nézni a rendőrök
Erről minden autósnak tudnia kell.
Sztárok, akik egyik napról a másikra tűntek el – és az ok máig rejtély
Hollywoodban a reflektorfény ritkán alszik ki hirtelen.
Sport
Botrány a magyar meccsen: Végleges eltiltást kapott a játékvezetőre támadó focista
Végleges eltiltás és büntetőfeljelentés: súlyos botrány rázta meg a Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei utánpótlásfutballt.
Szoboszlai olyat tett, amire Liverpool-középpályás Steven Gerrard óta nem volt képes
A magyar válogatott középpályás zsinórban 21 mérkőzést játszott végig 90 percben a Premier League-ben és a Bajnokok Ligájában – ilyen teljesítményre utoljára Steven Gerrard volt képes...
Itt a női kézilabda-vb eddigi legnagyobb szenzációja
A német válogatott simán legyőzte a világbajnoki címvédő franciákat.
Megszületett a nagy döntés Szalahról Liverpoolban
Az egyiptomi szélső egy interjúja nagy port kavart, és kérdésessé tette a liverpooli jövőjét.
Legyilkolták a Rangers-szurkolók a Fradi ellen betliző védőt: "Szégyen, hogy ebben a mezben játszol"
Mint ismeretes, a Rangers 2–1-re kikapott a Ferencvárostól az Európa Ligában - bár a skótok szereztek vezetést, a védekezésük újra cserbenhagyta őket. A glasgow-i csapat rajongói és a szakértők egyaránt Emmanuel
A FIFA azonnal állítsa le a labdarúgó-vb jegyeinek eladását - egyre nagyobb a botrány az őrült árak miatt
Most az Európai Futballszurkolók Szövetsége borult ki. A FIFA hallgat és nem reagál.
Döbbenetes sztori: Kiesett a legendás csapat, felgyújtotta a szurkoló a stadiont - videó, fotók
A finn FC Haka kiesett az élvonalból és a vád szerint egy fiatal szurkoló emiatt felgyújtotta a csapat közel 100 éves stadionját, amelyben hatalmas károk keletkeztek.
Amerika megőrült, ilyen brutalitás még nem előzött meg egyetlen labdarúgó-vb-t sem
Egészen elképesztő az a harácsolás, amely a labdarúgó-vb sorsolása után történt az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban.
Pozitívan zárult Slot és Szalah beszélgetése, az egyiptomi benne lesz a keretben a hétvégi bajnokin
A holland mester örül, hogy többet pihenhet csapata a következő hetekben.
Salah-t tárt karokkal várja az egyik bajnokság; a Bayern-védő körül forr a levegő, Real és PSG is ugrásra készen - külföldi körkép
Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb pénteki hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
Több mint kétszázmillió euróra perli Kylian Mbappé a PSG-t, a franciák közel dupláját követelik kártérítésként
Folytatódik a jogi huzavona a két fél között.
Xabi Alonsónak fájhat a feje, egyre nagyobb a baj Madridban
Nem elég, hogy a kirúgás szélén áll Xabi Alonso, még rengeteg sérültje is van.
Bulvár
Orbán Viktor kemény bírálata után megszólalt a Kreml, súlyos következményeket ígérnek
Vlagyimir Putyin különmegbízottja nem hagyta szó nélkül a fejleményeket.
Elfogtak tíz buszvezetőt, illetve jegyellenőrt
Vesztegetés miatt indult eljárás ellenük. Két főt őrizetbe vettek.
A pakisztáni kormányfő 40 percet várt Vlagyimir Putyinra, majd berontott az orosz elnök tárgyalására
Sehbaz Sarifot a biztonságiak sem érdekelték.
Brutális támadás érte idehaza Szijjártó Pétert, míg Oroszországban van
Gáspár Győző lánya legalább annyira nem győzte meg Márky-Zay Pétert, mint Szijjártó Péter.
Választ kaptunk a külügytől, mit keresett Gáspár Evelin a moszkvai diplomáciai úton
Munkát kapott Szijjártó csapatában Gáspár Győző nagyobbik lánya.
Brüsszelben azzal számolnak, hogy a Tisza Párt választási győzelme esetén nem lesz akadálya Ukrajna uniós tagságának
A svéd Európa-ügyi miniszter beszélt a lehetséges forgatókönyvről.
Minden 65 év feletti magyarnak ingyen jár ez a szolgáltatás – Ha vasárnapig megrendeli, karácsonyra meg is érkezik
Azok a 65 év felettiek, akik vasárnap éjfélig megrendelik a Gondosórát, az ünnepek előtt megkapják – erről beszélt Nyitrai Zsolt, a miniszterelnök főtanácsadója pénteken közzétett Facebook-videójában. A Gondo
A három leggyorsabb daganat
A daganatos betegségek hazánkban évente több mint 30 000 ember haláláért felelősek. Az elmúlt évtizedekben számos ráktípus túlélési arányai javultak az orvostudomány fejlődésének köszönhetően, azonban a kü
Egy panamai taxis olyat mondott Orbán Viktorról, amitől ledermedsz és lefagysz egyszerre
Panamai tartózkodásunk alatt olyan meglepő dolog történt az egyik taxiban, amit csak a filmekben szoktunk látni
Lebukott Szoboszlai Dominik, sokkoló videó terjed róla, amit be fognak tiltani nagyon gyorsan
Döbbenet, ami kikerült az internetre.
Digitális „levetkőztetés” vár a magyarokra? Trump kőkemény intézkedéseket tervez
Heves bírálatokat váltott ki Donald Trump terve, amely szerint az Egyesült Államok több tucat országból érkező látogatóitól a belépés előtt elkérnék közösségi médiafiókjaik, telefonszámaik és e-mail címei
Intim gyantázó vagyok, nem hiszed el, mit kért tőlem egy vendég: ilyenre még sosem volt példa
Nem tudjuk, hogy sírjunk vagy nevessünk!
blogmorzsák
A nagy alicantei gasztrotúra
Helyi ételkülönlegességek a paellán túl, vermut specialitásokkal megbolondítva.
„A legrosszabb, hogy boldog vagyok”
A Sorbonne Sexual nem arról szól, hogy inni rossz vagy jó.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Szombaton hat helyszínen lesz Retro Véradás
- Lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell készülni ma és holnap Budapesten
- Óvjuk adatainkat úgy, mint a pénztárcánkat


