Vizes vb 2017: Emeli Sandé lesz a nyitóünnepség sztárvendége
Emeli Sandé, Eötvös Péter, Herczku Ágnes, Bogányi Gergely, valamint további 510 művész működik közre a budapesti FINA vizes világbajnokság július 14-i nyitórendezvényén.
A vizes világbajnokság a föld négy legnagyobb sporteseményének egyike, melynek magyarországi megrendezésére Mexikó visszalépésével két év állt csupán rendelkezésre - idézte fel a rendezvény szerdai budapesti sajtótájékoztatóján a Bp2017 Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója.
Szántó Éva elmondása szerint idén először két város: Budapest és Balatonfüred ad otthont a versenyhelyszíneknek.
A nyitóünnepséget a Müpa közreműködésével a Dunán tartják meg: a Lánchíd pesti hídfőjénél a vízhez kapcsolódó, kulturális és spotörökségünket megjelenítő műsor lesz látható, melynek a Duna-parti történelmi épületek szolgálnak háttérként - számolt be.
Káel Csaba, a nyitó- és záróesemények főrendezője, a Müpa vezérigazgatója hozzátette: grandiózus nyitóünnepségre készülnek, amelyben a zene, a tánc, az akrobatika, a divat és az újcirkusz is helyet kap.
A műsorban több mint 510 művész és 220 önkéntes vesz részt, a 3000 négyzetméteres színpadot négy 1600 tonnás uszály tartja, 2000 jelmez készül, 40 drón és további, a vízfüggönyt biztosító uszályok is szerepet kapnak.
Káel Csaba emlékeztetett arra, hogy a Dunához gazdag örökségünk kapcsolódik, melynek része a sportörökség is: a magyar úszósport alapjait Balatonfüreden és a Dunán rakták le.
A nyitórendezvényre ezért a magyar kultúra világszínvonalú képviselőit hívták meg; a a program zenei szerkesztője Gőz László lesz - számolt be.
Eötvös Péter kortárs zeneszerző új műve a Dunát "szólaltatja meg" a színpadon, Herczku Ágnes énekes a népi gyökereket mutatja be, a komolyzenei örökségbe pedig Bogányi Gergely zongoraművész vezeti be a közönséget.
A nyitóünnepségre nemzetközi sztár is érkezik a brit Emeli Sandé személyében, aki a londoni olimpia megnyitóján is énekelt - árulta el Káel Csaba.
Román Sándor, a nyitórendezvény koreográfusa, az Experidance művészeti vezetője elmondta: szeretnének olyan műsort bemutatni, amely sehol máshol nem volt még; ennek egyik alapja a magyar néptánc lesz.
Zoób Kati, a résztvevők fellépőruháinak tervezője hozzátette, 154 modell jelenik meg a rendezvényen: olyan nemzetközi sztárok is, mint Mihalik Enikő, így igazi "szépséghadsereg" vonul fel a színpadon.
Nem divat-, hanem inkább stílustörténeti bemutatóról van szó, kétszáz év kultúrtörténeti áttekintéséről, melynek során negyvenféle szabásvonal, huszonhatféle anyag, 154 ruha lesz látható - árulta el.
Julie Cugurno, a nyitórendezvény lebonyolításáért felelős ECA2 operatív igazgatója a francia céget bemutatva közölte: harminc éve működnek a piacon, nagyszabású multimédiás show-kat építve a világ számos táján, és nagy tapasztalattal rendelkeznek mindezek vízre vitelében is.
Vági Bence, a záróünnepség előadásának rendezője, a Recirquel társulat vezetője elmondta: 18 országból 200 előadóművész, köztük 80 artista és több mint 50 táncos érkezik, akik egy ősi legendát fognak életre kelteni a Papp László Sportarénában július 30-án.
Borsa Miklós, a világbajnokság szóvivője figyelmeztetett arra, hogy az Erzsébet-híd és minkét oldalon a rakpartok is le lesznek zárva a forgalom elől, hogy a nézőknek adhassák át ezeket a területeket, míg a szintén lezárt Lánchídon a technikát helyezik el.
Mint kiemelte, a közmédia a nyitó- és zárórendezvényt is közvetíti majd.
Káel Csaba újságírói kérdésre válaszolva elmondta, a budapesti és balatonfüredi nyitórendzevények, valamint a záróünnepség összköltségvetése 4,3 milliárd forint; ebből a legnagyobb tétel az óriási dunai színpad kialakítása.
Borsa Miklós emlékeztetett arra, hogy a Müpa közbeszerzési eljárás keretében nyerte el a három program rendezését.
Zoób Kati az MTI kérdésére közölte: a balatonfüredi nyitóünnepséget július 15-én reggel tartják meg a mólón, a nyíltvízi úszóverseny rajtja előtt.
A program fő eleme az előző este a Dunán megtartott divatbemutató, amelyet azonban Balatonfüreden némileg hosszabb változatban rendeznek meg - fűzte hozzá a divattervező.
A vizes vb részletes programja a www.fina-budapest2017.com/hu honlapon érhető el.
hírek innen, onnan
Alessandro Zanardi az olaszok legendája, a küzdeni tudás jelképe volt
A Forma-1 ikonja úgy emelkedett a legnagyobbak közé, hogy világbajnoki címre esélye sem volt.
Óriási balhé a kelenföldi MOHU automatánál, zengett a környék
Nem ment zökkenőmentesen az üvegvisszaváltás.
Már több százezer magyarnak érvénytelenítették a tajszámát: aki ezt nem teszi meg, annak ugrik az ingyenes ellátás
Érdemes figyelni, mert aztán még súlyos adóság is lesz a dologból!
Május 3-án megnyílik az ég: erre a 4 csillagjegyre rászakad a pénz és a szerelem
Több csillagjegy életében is váratlan fordulat jöhet. A bolygók most olyan lehetőségeket mozgathatnak meg, amelyek pénzben, szerelemben...
Egy lökésre volt a vb-döntőtől, de mit művelt a kezével?. Szerinte sem érdemelte volna meg
Döntő frémes csatában alakult ki a sznúker-világbajnokság fináléjának párosítása.
Változott a Miami Nagydíj kezdési időpontja, a rajtsorrend is átalakul az időmérő után
Egy Q3-ba jutott pilóta kizárást érő szabálytalanságot követett el, a startot előrehozták.
Jön a meleg, kiszárad Magyarország, de szerdán itt az égi haddelhadd
A Kárpát-medence időjárását egyanticiklon határozza meg, emiatt a következő napokban száraz, napos, egyre melegebb időre számíthatunk.
Megcsípte egy szúnyog a 12 éves Bélát, lebénult a lába
Csak egy szúnyogcsípés - így nyugtatták régen a doktor bácsik a kisgyerekeket, mielőtt beadták nekik az oltást. Akkoriban ez tényleg nem...
Valóban ilyen az íze a másik tányérjáról elcsent falatnak? Meglepő eredménye lett a furcsa kutatásnak
Egy friss tanulmány szerint a másoktól elcsent hasábburgonya finomabb, mint az, amit sajátunkként kapunk vagy nagylelkűen ajánlanak fel...
Te is észrevetted már? Ezért ülnek a légiutas-kísérők a tenyerükön
Vajon miért ülnek mindig úgy a légiutas-kísérők a biztonsági üléseikben, hogy a kezüket a combjuk alá csúsztatják?
Komoly támogatások a kkv-knak: a digitalizáció és a turisztika a fókuszban
Elindult a Turizmus eAkadémia elnevezésű országos fejlesztés, amely a turisztikai szektorban működő mikro-, kis- és középvállalkozások...
3 napos előrejelzés – Csalóka felhők érkeznek a nyárias melegben
Száraz, csapadékmentes idő jellemzi a következő napokat, a hőmérséklet pedig továbbra is kora nyárias tartományban alakul.
Sport
Szalah váratlan bejelentése: Szoboszlai elődjét akarja látni Liverpoolban
Az idény végén távozó egyiptomi klasszis a klublegenda Steven Gerrardnak adott exkluzív interjút.
Véber: "Egyedül bementem a Simon Sörözőbe, és beraktam az Újpest-indulót - nem értem, hogy élhettem túl?"
"Azt nyugodtan ki lehet mondani, ha az Újpest nyer, a szurkolók úgy fognak ünnepelni, mintha bajnoki címet nyert volna a csapat" - mondta Véber György a vasárnapi derbi előtt.
Megnyerte a madridi tornát, nem fogott kezet orosz riválisával, majd cigánykerekezett az ukrán teniszező
Marta Kosztyuk karrierje legnagyobb sikerét aratta a spanyol fővárosban.
„A lelkiismeretem nem bírta volna” – kitálalt a szövetségi kapitánnyal szembemenő magyar olimpikon
Székely Zója tornász még a tavalyi világbajnokságon szenvedett súlyos sérülést felemás korláton.
Kiütéssel nyert az ETO, a Fradi helyzete egyre reménytelenebb
A Győr óriási lépést tett a bajnoki cím megszerzésének irányába.
A magyargyűlölő román klubelnök megalázta a Csíkszeredát, amely győzött ellene
Gratuláció helyett arról beszélt, hogy 20-0-ra szétverik majd a magyar gyökereit büszkén vállaló csapatot.
Három gól a hajrában, a Barcelona nem követte a Real Madrid példáját
Eldőlt, hogy már az El Clásico előtt bajnokok lehetnek-e a katalánok.
Borbély: "Látványosan idegesek voltunk"; Révész: "A keret 50 százaléka nem alkalmas az NB I-re" - edzői értékelések
Az NB I 32. fordulójának szombati játéknapján három mérkőzést rendeztek - így értékelték a látottakat a vezetőedzők.
Megszakadt a Ferencváros szériája, négy kupagyőzelem után a Győr kiejtette riválisát
A 15-szörös győztes kisalföldi csapat sorozatban a 22. kupadöntőjét játszhatja vasárnap.
Az év dobásához az év mázlija is kellett
Néha centiken múlik a siker vagy a bukás. Most is ez történt.
Itt a vége: Carvajal távozik a szezon végén a Realtól; 100 millió eurós játékossal tárgyal a Liverpool - külföldi körkép
Ezek voltak a legfontosabb és legérdekesebb szombati hírek a külföldi foci világában és a nemzetközi átigazolási piacon.
A második félidőben átrohant a Győr a Fradin
A Győr a 24. Magyar Kupa-döntőjére készülhet, a Fradi öt év után először marad le a fináléról.
Bulvár
Sorra érkeztek a bejelentések, zuhanó utasszállító-repülőt láttak a Dunántúlon, gyorsan érkezett a válasz
Tolna vármegyében többen a szívükhöz kaptak a héten, ijesztő volt a Lufthansa gépének látványa.
Hatalmasat martak Mészáros Lőrincbe, omlik le a milliárdos birodalma, humorestet építettek a képességeire
Visszatérő téma Mészáros Lőrinc és vagyona, nem eresztik a dolgot, újra reflektorfényben a felcsúti gázszerelő.
Közös képen tűnt fel Magyar Péter, Nagy Ervin és Radnai Márk, szomorú dologra következtetnek a kommentelők
Sokat mondó kép árulkodik róla, hogy Magyar Péternek van-e párkapcsolata.
Egy hét múlva a Fidesz biztosan nyerni fog
Egyetlen ellenzéki jelölt sem indul a jövő vasárnapi időközi önkormányzati választáson Esztergomban, így a Fidesz-KDNP jelöltje ellenfél nélkül vág neki a voksolásnak.
Gagyi kamukép terjed Orbán Viktor kapcsán, még az ellenfelei is védik a leköszönő miniszterelnököt a támadás kapcsán
Az utóbbi időben látványos világtrend bontakozott ki, hisz sorra jelennek meg a közösségi médiában a mesterséges intelligenciával generált, gyakran valóságnak tűnő, de hamis képek közéleti szereplőkről. Donal
Betiltaná az EU a magyarok egyik kedvenc konyhai eszközét: rákkeltő anyag jelenléte indokolja
Az air fryer sok háztartásban már alapdarab, mivel gyors, kevés olajjal dolgozik, és ropogósra süti az ételt, pont úgy, ahogy szeretjük. Csakhogy a készülékek belsejében használt tapadásmentes bevonatok egy része
Nem vágták ki – az egész házat a tölgyfa köré tervezték
Sok házátalakítás bontással kezdődik. Régi falak tűnnek el, megszokott struktúrák bomlanak fel, a telek adottságai pedig gyakran inkább alkalmazkodni kényszerülnek az új elképzelésekhez. Ennél az otthonnál azonb
Majka az NKA-botrányról: Ezek az ostoba barmok azt se látták, hogy az ő pofájukat használták fel arra, hogy mások tovább gazdagodjanak
Az előadóművész szerint az NKA ideiglenes kollégiuma „egy olyan erkölcsi mocsár, amiben együtt fullad meg a pénzben a sok seggnyaló”.
Zsolti bácsi-ügy: megszólalt egy szakpszichológus, nagyon fontos etikai kérdésre hívta fel a figyelmet kiáltványában
Sajtóetikai kérdéseket vet fel a „bicskei ügy” újabb fejleménye, miután egy koronatanú visszalépett a vallomástételtől, Szigeti Ildikó szakpszichológus arra figyelmeztetett, hogy a média túlzott érdeklődése
Csaknem 200 milliárd forintért vásárolták fel a volt miniszterelnök cégét
Az ügylet nyomán új, Lazard CL nevű globális üzletág jön létre.
Szalah váratlan bejelentése: Szoboszlai elődjét akarja látni Liverpoolban
Az idény végén távozó egyiptomi klasszis a klublegenda Steven Gerrardnak adott exkluzív interjút.

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton
- Online térképen láthatóak a tervezett áram- és gázszünetek az E.ON oldalán
- Nagy összegű készpénzzel érkezik az Európai Unióba? Akkor erre figyeljen!
- Szombaton hat helyszínen lesz Retro Véradás
- Lezárásokra, forgalomkorlátozásokra kell készülni ma és holnap Budapesten
- Óvjuk adatainkat úgy, mint a pénztárcánkat


